Casa Vila Muriqui
| Wi-Fi | Privat strand Strand | Rökning förbjuden Rökfria rum |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Casa Vila Muriqui med 3 sovrum erbjuder ett läge 5 km från Bia corner of Praia Grande och ger tillgång till olika turistmål i området.
Denna villa har ett behändigt läge ungefär 25 minuters gångavstånd från Praia Grande, medan natursevärdheter som Itacuruca Beach ligger cirka 10 minuters bilfärd bort. Cachoeira Veu de Noiva Muriqui ligger en kort bit från villan med 2 badrum, och Mangaratiba ligger 10 minuters bilresa bort.
Gästerna är välkomna att laga sina egna måltider i ett komplett kök på boendet. Restaurangen Espetinho De Muriqui, som serverar sydamerikanska rätter, är belägen mindre än 400 meter bort.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
På rummet
- Luftkonditionering
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från Casa Vila Muriqui till RIOgaleao - Tom Jobim International flygplats?
Flygplatsen RIOgaleao - Tom Jobim International ligger 75 km från Casa Vila Muriqui. - ❓
Finns det ett kök på Casa Vila Muriqui?
Ett komplett kök finns på Casa Vila Muriqui. - ❓
Tillåter Casa Vila Muriqui husdjur?
Casa Vila Muriqui tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool på Casa Vila Muriqui?
Ja, en bubbelpool finns på Casa Vila Muriqui. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i den här villan?
Gästerna i den här villan kan enkelt nå Waterfall Veu da Noiva Muriqui och Ecologica Do Sahy Reserve, som ligger endast 400 m från boendet respektive 5 km bort.